• Wyniki I Pucharu Polski w Quatro Korfballu

Po czterech turniejach zakończyła się inauguracyjna edycja Pucharu Polski w drużynach czterosobowych (Quatro Korfball). Po całym cyklu rozgrywanym w nieco luźniejszej formule Pucharze Polski zwyciężyła drużyna PoznańKołoWawy. Na drugim miejscu uplasował się znany w korfballu zespół warszawskiego AKK.

• Zaproszenie do Konstancina

16. czerwca 2018 r. odbędzie się XIX Ogólnopolski Turniej Korfballu w Konstancinie k/Warszawy. Zapraszamy!

• Maratończyk najlepszy w Quatro Korfballu juniorów

W obu kategoriach wiekowych tj. junior i junior młodszy, przed własną publicznością triumfowały zespoły Maratończyka Koło.

• MegaSports Mistrzem Polski 2018

MegaSports Warszawa nowym Mistrzem Polski w kategorii senior. Na podium znalazły się jeszczeL AZS BAlluff Wrocław (srebro) i UKK WUM (brąz). Najlepszymi strzelcami w sezonie 2017/2018 okazali się: Krzysztof Rubinkowski (WUM) i Izabela Kołodziejczyk (Balluff).

Reprezentacja Polski
Biało-czerwoni

Kibicuj Polsce

Liga Korfballu

Kibicuj lokalnie

Sprawdź się w korfballu
Korfball Aktywnie

Dołącz

Korfball - koedukacyjna gra zespołowa
To jedyna na świecie gra, która co do zasady zakłada równa liczbę zawodników obu płci, którzy razem tworzą zespół i biorą udział w grze jednocześnie. Niektóre elementy gry są zbliżone to tych występujacych w koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej oraz popularnym w niektórych krajach netballu.
pol gbr  pol gbr  pol tpe  pol ger  pol gbr1
Klasyfikacja the WG 2017: 1. Holandia, 2. Tajwan, 3. Belgia, 4. Niemcy, 5. Chiny, 6. Australia, 7. Wielka Brytania, 8. Polska

Zaproszenie na XIX Turniej w Konstancinie

2018 06 16 konstancinJuż po raz 19. odbędzie się Ogólnopolski Turniej Korfballu organizowany przez UKS "Cirkus" Konstancin. Rozgrywki odbędą się w kilku kategoriach:
  • kl. I-II szkoła podstawowa (monokorfball – 4 osobowy; 2,5 m kosze)
  • kl. III szkoła podstawowa (monokorfball – 4 osobowy; 2,5 m kosze)
  • kl. IV szkoła podstawowa (monokorfball – 4 os. 3,0m kosze)
  • kl. V-VI szkoła podstawowa (korfball 2 strefowy - 8 osobowy; 3,0 m kosze)
  • gimnazjum -juniorzy młodsi (korfball 2 strefowy - 8 osobowy; 3,5 m kosze)
  • liceum – juniorzy (Quatro Korfball - 4 osobowy; 3,5 m kosze)
Organizator: UKS „Cirkus” Konstancin-Jeziorna, Gmina Konstancin-Jeziorna, GOSiR Konstancin-Jeziorna, Polski Związek Korfballu
Termin:  16 czerwca 2018 r.(sobota) godz.10:00-16:00
Miejsce: boiska na zewnątrz, sala i hala sportowa SP nr 3 w Konstancinie-Jeziornie
System i czas gry: w zależności od ilości zgłoszeń ( losowanie w sobotę o 9:30)
Nagrody: dyplomy i puchary - dla najlepszych trzech drużyn w danej kategorii

Zgłoszenia: do 06 czerwca 2017r.
Elżbieta Siemieniuk
ul. Bielawska 57
05-520 Konstancin-Jeziorna
fax.(22)7542653

Uwagi: Organizator nie ubezpiecza uczestników turnieju. Proszę o zabranie ze sobą zamiennego obuwia na halę lub na zewnątrz na tartan. Dla uczestników turnieju zapewniamy posiłek (hamburgery) i wodę mineralną.

Korfball to coś więcej niż tylko dyscyplina sportu. Korfball to dla wielu przygoda życia. Przygoda która daje możliwość uczestnictwa w czystej sportowej rywaliazcji na różnych poziomach: od trawiastego szkolnego boiska i gry na wuefie do międzypaństwowego meczu w wypchanej po brzegi holenderskiej Ahoy Arenie.

Inne odmiany gry

Wprawdzie najważniejsze rozgrywki w korfballu są rozgrywane w hali przez dwa ośmioosobowe zespoły to nie brakuje pasjonatów gry na trawie, plaży czy nawet w wodzie! Do niektórych odmian wystarczy 6 osób żeby rozegrać mecz!