Aktualności

Wakacje z Korfballem (2016)

Od 4. do 14 sierpnia 2016 r. w olsztyńskim Kortowie, zgodnie z tradycją odbył się letni obóz "Wakacje z Korfballem". W tegorocznej edycji udział wzięło 120 uczestników z następujących klubów: UKS Maratończyk Koło, Iglica Wrocław, LUKS Olympic Słupia, UKS Wesoła Szkoła, UKS Cirkus Konstancin oraz UKS Międzyborów. 

2016 08 13 kortowo

Przez tydzień sportowa część programu koncentrowała się na treningach, bo ostatnie trzy dni młodzi adepci korfballu mogli poświęcić na rywalizację w korfballowym turnieju - dla wielu zawodników były to ich pierwsze korfballowe mecze, dlatego też zgodnie z tradycją, nowi zawodnicy, w miejscu narodzin Polskiego Korfballu, przeszli korfballowy "chrzest". 
Wyzwań sportowych nie brakowało także i dla "starszych" korfballistów, bo o ile już wcześniej doświadczyli rywalizacji sportowej, to niektórzy z nich w Kortowie zdobyli swoje pierwsze zdobyte kosze, wygrane mecze, a niektórzy nawet medale. 

Poza częścią sportową nie zabrakło - jak to w wakacje - innych aktywności: uczestnicy grali w inne dyscypliny sportu, jeździli (i pływali) na rowerach (w tym: wodnych) plażowali oraz zwiedzali Olsztyn: w czwartek na zamku spotkali się z... Kopernikiem. Z kolei to, czego polski astronom nie odkrył na niebie młodzież poznawała na seansie w olsztyńskim planetarium. Uczestnicy dotarli także do kina oraz Aquaparku. Wieczorami, kto jeszcze miał siłę i ochotę brał udział w podchodach, wspólnym ognisku i dyskotekach. 
W realizację bardzo bogatego programu włączyła się grupa kadrowiczów i holenderskich gości, którzy prowadzili część treningów i sędziowali turnieje.

Czytaj więcej...

Wakacje w Kortowie (2014)

Wprawdzie w tegorocznej edycji korfballowego lata w Kortowie wzięło udział dużo mniej uczestników niż na przykład przed rokiem (w tym roku było tu 80 osób) to ci co byli nie żałują. Od 5. do 15. sierpnia ciężko trenowali zawodnicy z klubów: Warszawa-Wesoła, AKK Warszawa, Cirkus Konstancin, Meta Bydgoszcz i Maratończyk Koło.

Czytaj więcej...

© 2014 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.