Wakacje w Kortowie (2014)

Wprawdzie w tegorocznej edycji korfballowego lata w Kortowie wzięło udział dużo mniej uczestników niż na przykład przed rokiem (w tym roku było tu 80 osób) to ci co byli nie żałują. Od 5. do 15. sierpnia ciężko trenowali zawodnicy z klubów: Warszawa-Wesoła, AKK Warszawa, Cirkus Konstancin, Meta Bydgoszcz i Maratończyk Koło.

2014-08-10 kortowo
Podczas obozu odbyło się kilka turniejów, między innymi Nocny Turniej Korfballu, podczas którego odbył się pokazowy mecz z udziałem zawodników z holenderskiego Asco Assen i członków reprezentacji Polski w korfballu.
Obozowy Turniej Korfballu odbył się w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy, szkoła podstawowa kl. V-VI, szkoła podstawowa III-IV. Zwyciężyły następujące drużyny: Cirkus Konstancin, Warszawa Wesoła II i drużyna OREO.
Poza zawodami i całkiem licznymi meczami sparingowymi (niektórzy są nie do zdarcia!) nie brakowało zajęć ogólnorozwojowych - graliśmy w piłkę nożną, tenisa stołowego. Na koniec sportowych zmagań wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

W czasie obozu odbyły się różnego rodzaju szkolenia i konsultacje, prowadzone przez trenera kadry narodowej Bertholda Komduura: kurs dla sędziów klasy C, konsultacje dla Trenerów i juniorów.

Stałe punkty programu o wakacyjnej formule to: ognisko i chrzest korfballowy, odbyły się przy dużym zaangażowaniu uczestników, zaprezentowano niesamowitą kreatywność i wszyscy mogli podziwiać ciekawe programy artystyczne.