Aktualności

Wakacje z Korfballem (2016)

Od 4. do 14 sierpnia 2016 r. w olsztyńskim Kortowie, zgodnie z tradycją odbył się letni obóz "Wakacje z Korfballem". W tegorocznej edycji udział wzięło 120 uczestników z następujących klubów: UKS Maratończyk Koło, Iglica Wrocław, LUKS Olympic Słupia, UKS Wesoła Szkoła, UKS Cirkus Konstancin oraz UKS Międzyborów. 

2016 08 13 kortowo

Przez tydzień sportowa część programu koncentrowała się na treningach, bo ostatnie trzy dni młodzi adepci korfballu mogli poświęcić na rywalizację w korfballowym turnieju - dla wielu zawodników były to ich pierwsze korfballowe mecze, dlatego też zgodnie z tradycją, nowi zawodnicy, w miejscu narodzin Polskiego Korfballu, przeszli korfballowy "chrzest". 
Wyzwań sportowych nie brakowało także i dla "starszych" korfballistów, bo o ile już wcześniej doświadczyli rywalizacji sportowej, to niektórzy z nich w Kortowie zdobyli swoje pierwsze zdobyte kosze, wygrane mecze, a niektórzy nawet medale. 

Poza częścią sportową nie zabrakło - jak to w wakacje - innych aktywności: uczestnicy grali w inne dyscypliny sportu, jeździli (i pływali) na rowerach (w tym: wodnych) plażowali oraz zwiedzali Olsztyn: w czwartek na zamku spotkali się z... Kopernikiem. Z kolei to, czego polski astronom nie odkrył na niebie młodzież poznawała na seansie w olsztyńskim planetarium. Uczestnicy dotarli także do kina oraz Aquaparku. Wieczorami, kto jeszcze miał siłę i ochotę brał udział w podchodach, wspólnym ognisku i dyskotekach. 
W realizację bardzo bogatego programu włączyła się grupa kadrowiczów i holenderskich gości, którzy prowadzili część treningów i sędziowali turnieje.

Wyniki turnieju monokorfballu:

Kategoria: MALUCHY (kl. I - II)
I. LUKS OLYMPIC SŁUPIA
II. UKS CIRKUS KONSTANCIN

Kategoria: ŻACZEK (kl. III - IV)
I. UKS MARATOŃCZYK KOŁO I
II. LUKS OLYMPIC SŁUPIA
III. UKS IGLICA WROCŁAW
IV. UKS MIĘDZYBORÓW
V. UKS MARATOŃCZYK KOŁO II
VI. UKS WESOŁA SZKOŁA I
VII. UKS CIRKUS KONSTANCIN II
VIII. UKS WESOŁA SZKOŁA II
IX. UKS CIRKUS KONSTANCIN I

Kategoria: MŁODZIK (kl. IV - VI)
I. UKS KOŁO I
II. UKS MARATOŃCZYK KOŁO II
III. UKS IGLICA WROCŁAW I
IV. LUKS OLYMPIC SŁUPIA
V. UKS IGLICA WROCŁAW II
VI. UKS IGLICA WROCŁAW III
VII. UKS MARATOŃCZYK KOŁO III
VIII. UKS MARATOŃCZYK KOŁO IV
IX. UKS MIĘDZYBORÓW I
X. UKS CIRKUS KONSTANCIN
XI. UKS MIĘDZYBORÓW II

Kategoria: JUNIOR MŁ. (gimnazjum)
I. UKS MARATOŃCZYK KOŁO I
II. UKS CIRKUS KONSTANCIN I
III. UKS CIRKUS KONSTANCIN II
IV. UKS MARATOŃCZYK KOŁO II

© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.