Aktualności

Pierwszy medal dla PolskiReprezentacja Polski w korfballu plażowym zajęła III miejsce w rozgrywanych w dn. 11-12. sierpnia 2018 r. w belgijskim Blankenberge IKF Beach World Cup. Turniej o Puchar Świata był jednocześnie klasyfikacją do tytułu Mistrzostwa Europy. Spoza Starego Kontynentu wystąpiło tylko Maroko, które ostatecznie zajęło 11. miejsce, dlatego klasyfikacja Pucharu Świata i Mistrzostw Europy pokrywa się w całej pierwszej dziesiątce.

To pierwszy medal Polaków w korfballu. 

12. sierpnia br. w meczu o 3. miejsce Biało-Czerwoni pokonali Węgry 4:1. Wcześniej w półfinale Polacy przegrali z gospodarzami tj. Belgią 4:8, a z samego rana w ćwierćfinale pokonali Holandię 10:5. W finale turnieju seniorów, w którym zmierzyły się dwa zespoły z którymi Polska przegrała, Belgia pokonała Portugalię 8:4. 
 
Dzień wcześniej, przy sporym wietrze Polacy rozgrywali mecze fazy grupowej w której wygrali dwa mecze: z Francją (11:0) i Szwajcarią (13:5) oraz przegrali z przyszłym wicemistrzem Europy Portugalią (1:6).
 
Polacy wystąpili w składzie: Kamil MUSIALIŃSKI, Rafał DIADIK, Kamil NOWACKI, Tamara SIEMIENIUK, Klaudia MAJCHRZAK, Natalia KLIMCZYK. Trner: Maciej ŻAK, Kierownik zespołu: Iwona ŻAK.
 
Korfball w wersji plażowej jest coraz bardziej popularny w krajach w których podstawowa wersja czyli w hali jest mocno rozpoznawalna, w szczególności w Holandii i Belgii. Plażowa odmiana jest bardziej dynamiczna, a tolerancja w zakresie elementów zabronionych przepisami (np. pozycji bronionej) w porównaniu do restrykcyjnych przepisów halowych jest dużo większa. W ten sposób jest mniej w przerwie w grze. Mecze są krótkie ale bardzo intensywne: zawodnicy nie są, jak w wersji halowej, podzieleni na strefy więc grają cały czas - biorąc pod uwagę że mecze są rozgrywane na piasku, wymaga to od zawodników dużej wytrzymałości.

Ostateczna klasyfikacja zespołów:
1. Belgia
2. Portugalia
3. Polska
4. Węgry
5. Belgia
6. Holandia
7. Czechy
8. Anglia
9. Walia
10. Francja
11. Maroko
12. SzwajcariaZmieniamy zmiany

W zakładce "Zasady i przepisy gry" dodaliśmy przetłumaczone na język polski (przez Macieja Goławskiego) zmiany w pkt. 2.1.c Przepisów gry, a więc dotyczących zmian zawodników. Nowe zasady mogliśmy zaobserwować w praktyce już podczas ostatnich międzynarodowych turniejów IKF Europa Cup oraz Mistrzostwach Europy. Od nowego sezonu, nowe przepisy gry będą obowiązywać także w PLKorf. 

Regulamin newslettera

Regulamin
Newslettera Korfball.pl

§ 1
1. Niniejszy regulamin określa warunki korzystania z funkcji newslettera udostępnianego przez Polski Związek Korfballu zwany dalej jako "PZKorf" na stronie Korfball.pl. Przed wyrażeniem zgodny na korzystanie z usług newslettera należy zapoznać się z postanowieniami regulaminu.
2. Newsletter jest bezpłatną usługą świadczoną przez PZKorf skierowaną do wszystkich osób zainteresowanych korzystaniem z niej polegającą na otrzymywaniu skategoryzowanych informacji wysyłanych okresowo na wskazany przez użytkownika adres poczty elektronicznej.
3. Newsletter obejmuję następujące tematy: „Korfball - Aktywnie”, „Reprezentacja”, „Liga PLKorf” a także „Szkolenia”.
4. Każdy użytkownik podczas rejestracji dokonuję wyboru tematów z których chce otrzymywać informację.
Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newslettera.

§ 2
1. Uaktywnienie usługi newslettera następuję w momencie wpisania, zaakceptowanie regulaminu, a następnie potwierdzenia adresu e-mail przez użytkownika.
2. Wpisanie, zaakceptowanie regulaminu, a następnie potwierdzenie adresu e-mail przez użytkownika stanowi wyrażenie zgody na otrzymywanie bezpłatnego newslettera.

§ 3
1. Użytkownik ma możliwość w każdej chwili zrezygnowania z dalszego otrzymywania informacji z PZKorf w postaci newslettera wpisując swój adres e-mail na stronie głównej www.korfball.pl i następnie klikając przycisk „wypisz”.
2. Usunięcia konta pocztowego z newslettera następuję automatycznie po otrzymaniu przez PZKorf potwierdzenia od Użytkownika zamiaru wypisania się z bazy adresowej tj. uruchomieniu adresu hiperłącza przesłanego w emailu. 

§ 4
1. PZKorf nie będzie udostępniał powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim.
2. PZKorf zastrzega sobie prawo do jednostronnych zmian zapisów w regulaminie z przyczyn techniczno–organizacyjnych.
3. PZKorf zastrzega sobie prawo do usunięcia adresu poczty elektronicznej Użytkownika bez przyczyny. 

© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.