Korfball na trawie

trawa sredni

O korfballu na trawie zaczęliśmy mówić właściwie dopiero od czasu gdy coraz większą popularność zaczęły zdobywać odmiany: plażowa i wodna. Wcześniej tą wciąż najpopularniejszą po halowej odmianie opisywaliśmy jako korfball na zewnątrz (outdoor korfball), co dziś wydaje się nie dość precyzyjnym określeniem.
Odmianę tą poza podłożem i wpływem warunków atmosferycznych wyróżnia przede wszystkim większe boisko (30 x 60 metrów), a co za tym idzie inny czas rozgrywania akcji. Biorąc pod uwagę fakt, że to wciąż odmiana wspomagająca podstawową wersję halową, przyjęto że w meczach na trawie nie odmierza się czasu na rozegranie akcji ataku, a cały mecz wydłużono o 10 minut (mecz trwa 2 x 35 minut).
W Polsce mecze na trawie są rozgrywane podczas turniejów ogólnopolskich jak np. coroczny turniej w Oborach k/Konstancina oraz podczas korfballowych wakacji w Kortowie