Korfball plażowy

Bardzo widowiskową formą korfballu jest korfball w wydaniu plażowym. Do rozgrywania meczów na plaży potrzebny jest jeden kosz, dwie drużyny złożone z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn każda, piłki i oczywiście piaszczyste podłoże, a więc najlepiej jest grać - jak sama nazwa wskazuje - na plaży. Przepisy gry są dopasowane do gry w jednej strefie, jednak podstawowe elementy gry pozostają niezmienione. Warunki w jakich rozgrywa się mecze sprawiają że mecze najczęściej są dużo krótsze - gra jest bardzo szybka i przypadku rozgrywania turniejów plażowych plażówka wymaga od zawodników niezłej kondycji.

Korfball plażowy, poza wymiarem czysto sportowym jest także świetną zabawą i bardzo dobrze nadaje się do promocji dyscypliny. Wbrew pozorom odmiany tej wcale nie zdominowały kraje o gorącym klimacie: najczęstsze plażowe pojedynki mają miejsce w Holandii. Również w Polsce ciekawy promocyjny cykl imprez plażowych pod nazwą Warsaw Korfball Tour odbywa się w Warszawie. Prowadzenie rozgrywek ułatwia fakt, że zawody mogą się odbywać także w przystosowanej do tego hali z piaszczystymi boiskami.