Korfball plażowy

Bardzo widowiskową formą korfballu jest korfball w wydaniu plażowym. Mecz rozgrywa się - w zależności od odmiany "plażówki" - na jeden bądź dwa kosze. W tym drugim przypadku, który staje się coraz bardzie popularny (a w sierpniu 2017 roku odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Europy!) wystarczy dużo mniejsze boisko, które zresztą nie jest (jak w korfballu tradycyjnym) dzielone na strefy. Większość elementów gry pozostaje niezmienionych. Warunki w jakich rozgrywa się mecze sprawiają że mecze najczęściej są dużo krótsze - gra jest bardzo szybka i przypadku rozgrywania turniejów plażowych plażówka wymaga od zawodników niezłej kondycji.

Korfball plażowy, poza wymiarem czysto sportowym jest także świetną zabawą i bardzo dobrze nadaje się do promocji dyscypliny. Wbrew pozorom odmiany tej wcale nie zdominowały kraje o gorącym klimacie: najczęstsze plażowe pojedynki mają miejsce w Holandii. Również w Polsce ciekawy promocyjny cykl imprez plażowych pod nazwą Warsaw Korfball Tour odbywa się w Warszawie. Prowadzenie rozgrywek ułatwia fakt, że zawody mogą się odbywać także w przystosowanej do tego hali z piaszczystymi boiskami.