Piłka do korfballu

2011-05-10 001Piłka do korfballu może przypominać nieco piłkę futbolową, jednak jest to specjalna piłka do korfballu. Wprawdzie przez wiele lat piłka korfballowa od futbolowej odróżniała się tyko nieznacznie wagą (korfballowa piłka jest trochę cięższa od futbolowej) oraz wzorem to dziś piłka korfballowa ma przede wszystkim inną warstwę zewnętrzną która dzięki swojej chropowatej strukturze w dotyku bardziej przypomina piłkę do koszykówki - jeśli już mamy ją do jakiejkolwiek porównywać. Najnowsza piłka umożliwia łatwiejszy i pewniejszy chwyt piłki w locie niż wcześniej produkowana gadka skórzana piłka Mikasy. 

Piłką oficjalną tj. zatwierdzoną przez Międzynarodową Federację Korfballu (IKF) jest piłka w kolorach żółtym i niebieskim produkowana przez firmę Mikasa o numerze "5" (dla dorosłych). Odpowiednikiem piłki dla najmłodszych zawodników jest piłka w rozmiarze "4". 

 

© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.