Niebo płacze nad Kortowem... (Wakacje z Korfballem 2018)

2018 08 10
...Pierwsza część "Wakacji z korfballem" już się kończy. Pogoda iście "afrykańska" towarzyszyła nam przez cały obóz. Dzięki niej obóz był bardzo udany. Dopiero pod koniec turnusu zaczął padać deszcz. Nie jest to jednak duży problem bo dziś będziemy kibicować naszej kadrze, która po 9 dniach przygotowań z pewnością rozegra niezły mecz pokazowy, który i tak będzie rozegrany w hali. Kadra zostanie podzielona na dwa zespoły: Białych i Czerwonych. Kto wygra? I czy jeden z zespołów poprowadzi sam Jantinus Scholtmijer? O tym jeszcze napiszemy. 
Z Kortowem żegna się jednocześnie ok. 200 dzieci które podczas "Wakacji z Korfballem" ciężko trenowały, ale też uczestniczyły w obozowych turniejach oraz wielu konkurencjach i zabawach związanych z nasza ukochaną grą. W poszczególnych kategoriach wygrywały najczęściej zespoły z Konstancina (w trzech kategoriach). Zwycięzcami zostali jeszcze: Matatończyk Koło (kat. 2005/2006) i Wesoła Szkoła (kat. 2003/2004). Było dużo emocji nie tylko w meczach decydujących o miejscach na podium. Dzieci cieszyły się nie tylko z gry na Orlikach. Niektórzy rozegrali jeszcze mecze w wodzie - świetną formą w waterkorfballu popisał się zespół "Mazur" który za porażkę na lądzie udanie zrewanżował się "Warmii" wygrywając aż 4:0. W ciągu kilku dni w konkursach rzutów wyłaniano także królów strzelców: na piasku i w wodzie.  
Poza programem sportowym dzieci korzystały z uroków Kortowa oraz atrakcji poza nim: kąpaliśmy się na Plaży Miejskiej w Jeziorze Ukiel, tam też oglądaliśmy mecz piłki nożnej w płetwach(!). Byliśmy w Planetarium, Parku Centralnym, w Tartaku Raffelsonów oraz na Starym Mieście i w samym zamku. Znaleźliśmy jeszcze czas na trzy dyskoteki, gry terenowe, rowery wodne, kajaki i ognisko, podczas którego zespoły przedstawiały swój program artystyczny. Było dużo zabawy i śpiewów. Jak widać: nudy nie było, a przebój obozu'18 "Tylko jeść, spać i Tamagoczi" był mocno absurdalny. Oj działo się... i nic dziwnego że niebo płacze na nasz wyjazd. Do zobaczenia za rok!

Wakacje w Kortowie (2014)

Wprawdzie w tegorocznej edycji korfballowego lata w Kortowie wzięło udział dużo mniej uczestników niż na przykład przed rokiem (w tym roku było tu 80 osób) to ci co byli nie żałują. Od 5. do 15. sierpnia ciężko trenowali zawodnicy z klubów: Warszawa-Wesoła, AKK Warszawa, Cirkus Konstancin, Meta Bydgoszcz i Maratończyk Koło.

Czytaj więcej...

Wakacje z Korfballem (2017)

W pierwszej połowie sierpnia 2017 r. w Olsztynie, po raz kolejny odbył się obóz "Wakacje z Korfballem". W tegorocznej edycji udział wzięło aż 180 uczestników z następujących klubów: Iglica Wrocław, Cirkus Konstancin, Olympic Słupia, Maratończyk Koło, Wesoła Szkoła i UKS Międzyborów. W tym samym czasie w Kortowie odbywało się zgrupowanie kadry U19 pod wodzą trenera Waldemara Pietrzaka. 

uczestnicy obozu 2017
Przez tydzień sportowa część programu koncentrowała się na treningach. Z kolei ostatnie trzy dni młodzi adepci korfballu mogli poświęcić na rywalizację w korfballowym turnieju - dla wielu zawodników były to ich pierwsze korfballowe mecze, dlatego też zgodnie z tradycją, nowi zawodnicy, w miejscu narodzin Polskiego Korfballu, przeszli korfballowy "chrzest". 
Wyzwań sportowych nie brakowało także i dla "starszych" korfballistów, bo o ile już wcześniej doświadczyli rywalizacji sportowej, to niektórzy z nich w Kortowie zdobyli swoje pierwsze zdobyte kosze, wygrane mecze, a niektórzy nawet medale. 

Poza częścią sportową nie zabrakło - jak to w wakacje - innych aktywności: uczestnicy grali w inne dyscypliny sportu, jeździli (i pływali) na rowerach (w tym: wodnych), plażowali oraz zwiedzali Olsztyn. 

Wyniki Obozowego turnieju korfballu KORTOWO 2017

Mono korfball kategoria 2008 i młodsi (MALUCHY)
 1. UKS Cirkus Konstancin III
 2. UKS Wesoła Szkoła
 3. UKS Cirkus Konstancin II
 4. UKS Cirkus Konstancin I
Mono korfball kategoria 2006/2007 (ŻACZEK)
 1. LUKS Olympic Słupia II
 2. UKS Wesoła Szkoła I
 3. LUKS Olympic Słupia I
 4. UKS Cirkus Konstancin I
 5. UKS Wesoła Szkoła II
 6. UKS Iglica Wrocław
 7. UKS Cirkus Konstancin II
 8. UKS Maratończyk Koło
Korfball strefowy kategoria 2004/2005 (MŁODZIK)
 1. UKS Maratończyk Koło
 2. UKS Cirkus Konstancin
 3. UKS Wesoła Szkoła
 4. SP Międzyborów
Korfball strefowy kategoria 2003 i starsi
 1. UKS Cirkus Konstancin
 2. UKS Maratończyk Koło/LUKS Olympic Słupia
 3. UKS Iglica Wrocław
Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku. 

Wakacje z Korfballem (2016)

Od 4. do 14 sierpnia 2016 r. w olsztyńskim Kortowie, zgodnie z tradycją odbył się letni obóz "Wakacje z Korfballem". W tegorocznej edycji udział wzięło 120 uczestników z następujących klubów: UKS Maratończyk Koło, Iglica Wrocław, LUKS Olympic Słupia, UKS Wesoła Szkoła, UKS Cirkus Konstancin oraz UKS Międzyborów. 

2016 08 13 kortowo

Przez tydzień sportowa część programu koncentrowała się na treningach, bo ostatnie trzy dni młodzi adepci korfballu mogli poświęcić na rywalizację w korfballowym turnieju - dla wielu zawodników były to ich pierwsze korfballowe mecze, dlatego też zgodnie z tradycją, nowi zawodnicy, w miejscu narodzin Polskiego Korfballu, przeszli korfballowy "chrzest". 
Wyzwań sportowych nie brakowało także i dla "starszych" korfballistów, bo o ile już wcześniej doświadczyli rywalizacji sportowej, to niektórzy z nich w Kortowie zdobyli swoje pierwsze zdobyte kosze, wygrane mecze, a niektórzy nawet medale. 

Poza częścią sportową nie zabrakło - jak to w wakacje - innych aktywności: uczestnicy grali w inne dyscypliny sportu, jeździli (i pływali) na rowerach (w tym: wodnych) plażowali oraz zwiedzali Olsztyn: w czwartek na zamku spotkali się z... Kopernikiem. Z kolei to, czego polski astronom nie odkrył na niebie młodzież poznawała na seansie w olsztyńskim planetarium. Uczestnicy dotarli także do kina oraz Aquaparku. Wieczorami, kto jeszcze miał siłę i ochotę brał udział w podchodach, wspólnym ognisku i dyskotekach. 
W realizację bardzo bogatego programu włączyła się grupa kadrowiczów i holenderskich gości, którzy prowadzili część treningów i sędziowali turnieje.

Czytaj więcej...

© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.