Niebo płacze nad Kortowem... (Wakacje z Korfballem 2018)

2018 08 10
...Pierwsza część "Wakacji z korfballem" już się kończy. Pogoda iście "afrykańska" towarzyszyła nam przez cały obóz. Dzięki niej obóz był bardzo udany. Dopiero pod koniec turnusu zaczął padać deszcz. Nie jest to jednak duży problem bo dziś będziemy kibicować naszej kadrze, która po 9 dniach przygotowań z pewnością rozegra niezły mecz pokazowy, który i tak będzie rozegrany w hali. Kadra zostanie podzielona na dwa zespoły: Białych i Czerwonych. Kto wygra? I czy jeden z zespołów poprowadzi sam Jantinus Scholtmijer? O tym jeszcze napiszemy. 
Z Kortowem żegna się jednocześnie ok. 200 dzieci które podczas "Wakacji z Korfballem" ciężko trenowały, ale też uczestniczyły w obozowych turniejach oraz wielu konkurencjach i zabawach związanych z nasza ukochaną grą. W poszczególnych kategoriach wygrywały najczęściej zespoły z Konstancina (w trzech kategoriach). Zwycięzcami zostali jeszcze: Matatończyk Koło (kat. 2005/2006) i Wesoła Szkoła (kat. 2003/2004). Było dużo emocji nie tylko w meczach decydujących o miejscach na podium. Dzieci cieszyły się nie tylko z gry na Orlikach. Niektórzy rozegrali jeszcze mecze w wodzie - świetną formą w waterkorfballu popisał się zespół "Mazur" który za porażkę na lądzie udanie zrewanżował się "Warmii" wygrywając aż 4:0. W ciągu kilku dni w konkursach rzutów wyłaniano także królów strzelców: na piasku i w wodzie.  
Poza programem sportowym dzieci korzystały z uroków Kortowa oraz atrakcji poza nim: kąpaliśmy się na Plaży Miejskiej w Jeziorze Ukiel, tam też oglądaliśmy mecz piłki nożnej w płetwach(!). Byliśmy w Planetarium, Parku Centralnym, w Tartaku Raffelsonów oraz na Starym Mieście i w samym zamku. Znaleźliśmy jeszcze czas na trzy dyskoteki, gry terenowe, rowery wodne, kajaki i ognisko, podczas którego zespoły przedstawiały swój program artystyczny. Było dużo zabawy i śpiewów. Jak widać: nudy nie było, a przebój obozu'18 "Tylko jeść, spać i Tamagoczi" był mocno absurdalny. Oj działo się... i nic dziwnego że niebo płacze na nasz wyjazd. Do zobaczenia za rok!

Sędziowie PZKorf

  • Sędziowie międzynarodowi (2017)
ikf16x16 Bartosz Jaszczuk
ikf16x16 Piotr Osiński
  • Sędziowie PLKorf
ikf16x16 Andrzej Czyżak
ikf16x16 Maciej Goławski
ikf16x16 Piotr Jaszczuk 
ned Berthold Komduur
ikf16x16 Kamil Musiał 
pol Krzysztof Rubinkowski
  • Sędziowie klasy "C"
pol Adam Doroszuk
pol Klaudia Gaczoł 
pol Sebastian Guzina
pol Grzegorz Hładun
pol Piotr Hołdowicz
pol Izabela Kołodziejczyk
pol Kamil Musialiński
pol Szymon Poznański
pol Tamara Siemieniuk
pol Agnieszka Tarasiewicz
pol Łukasz Włoch
pol Kamil Aid
pol Agata Chmurska
pol Natalia Klimczyk
pol Dominik Kowalski
pol Jan Nitecki
pol Alaksandra Płoszka
pol Martyna Płoszka
pol Paulina Płoszka
pol Konrad Popowski
pol Martyna Sowińska


© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.