Pierwszy medal dla PolskiReprezentacja Polski w korfballu plażowym zajęła III miejsce w rozgrywanych w dn. 11-12. sierpnia 2018 r. w belgijskim Blankenberge IKF Beach World Cup. Turniej o Puchar Świata był jednocześnie klasyfikacją do tytułu Mistrzostwa Europy. Spoza Starego Kontynentu wystąpiło tylko Maroko, które ostatecznie zajęło 11. miejsce, dlatego klasyfikacja Pucharu Świata i Mistrzostw Europy pokrywa się w całej pierwszej dziesiątce.

To pierwszy medal Polaków w korfballu. 

12. sierpnia br. w meczu o 3. miejsce Biało-Czerwoni pokonali Węgry 4:1. Wcześniej w półfinale Polacy przegrali z gospodarzami tj. Belgią 4:8, a z samego rana w ćwierćfinale pokonali Holandię 10:5. W finale turnieju seniorów, w którym zmierzyły się dwa zespoły z którymi Polska przegrała, Belgia pokonała Portugalię 8:4. 
 
Dzień wcześniej, przy sporym wietrze Polacy rozgrywali mecze fazy grupowej w której wygrali dwa mecze: z Francją (11:0) i Szwajcarią (13:5) oraz przegrali z przyszłym wicemistrzem Europy Portugalią (1:6).
 
Polacy wystąpili w składzie: Kamil MUSIALIŃSKI, Rafał DIADIK, Kamil NOWACKI, Tamara SIEMIENIUK, Klaudia MAJCHRZAK, Natalia KLIMCZYK. Trner: Maciej ŻAK, Kierownik zespołu: Iwona ŻAK.
 
Korfball w wersji plażowej jest coraz bardziej popularny w krajach w których podstawowa wersja czyli w hali jest mocno rozpoznawalna, w szczególności w Holandii i Belgii. Plażowa odmiana jest bardziej dynamiczna, a tolerancja w zakresie elementów zabronionych przepisami (np. pozycji bronionej) w porównaniu do restrykcyjnych przepisów halowych jest dużo większa. W ten sposób jest mniej w przerwie w grze. Mecze są krótkie ale bardzo intensywne: zawodnicy nie są, jak w wersji halowej, podzieleni na strefy więc grają cały czas - biorąc pod uwagę że mecze są rozgrywane na piasku, wymaga to od zawodników dużej wytrzymałości.

Ostateczna klasyfikacja zespołów:
1. Belgia
2. Portugalia
3. Polska
4. Węgry
5. Belgia
6. Holandia
7. Czechy
8. Anglia
9. Walia
10. Francja
11. Maroko
12. SzwajcariaZmieniamy zmiany

W zakładce "Zasady i przepisy gry" dodaliśmy przetłumaczone na język polski (przez Macieja Goławskiego) zmiany w pkt. 2.1.c Przepisów gry, a więc dotyczących zmian zawodników. Nowe zasady mogliśmy zaobserwować w praktyce już podczas ostatnich międzynarodowych turniejów IKF Europa Cup oraz Mistrzostwach Europy. Od nowego sezonu, nowe przepisy gry będą obowiązywać także w PLKorf. 

Regulamin newslettera

Regulamin
Newslettera Korfball.pl

§ 1
1. Niniejszy regulamin określa warunki korzystania z funkcji newslettera udostępnianego przez Polski Związek Korfballu zwany dalej jako "PZKorf" na stronie Korfball.pl. Przed wyrażeniem zgodny na korzystanie z usług newslettera należy zapoznać się z postanowieniami regulaminu.
2. Newsletter jest bezpłatną usługą świadczoną przez PZKorf skierowaną do wszystkich osób zainteresowanych korzystaniem z niej polegającą na otrzymywaniu skategoryzowanych informacji wysyłanych okresowo na wskazany przez użytkownika adres poczty elektronicznej.
3. Newsletter obejmuję następujące tematy: „Korfball - Aktywnie”, „Reprezentacja”, „Liga PLKorf” a także „Szkolenia”.
4. Każdy użytkownik podczas rejestracji dokonuję wyboru tematów z których chce otrzymywać informację.
Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z obsługą newslettera.

§ 2
1. Uaktywnienie usługi newslettera następuję w momencie wpisania, zaakceptowanie regulaminu, a następnie potwierdzenia adresu e-mail przez użytkownika.
2. Wpisanie, zaakceptowanie regulaminu, a następnie potwierdzenie adresu e-mail przez użytkownika stanowi wyrażenie zgody na otrzymywanie bezpłatnego newslettera.

§ 3
1. Użytkownik ma możliwość w każdej chwili zrezygnowania z dalszego otrzymywania informacji z PZKorf w postaci newslettera wpisując swój adres e-mail na stronie głównej www.korfball.pl i następnie klikając przycisk „wypisz”.
2. Usunięcia konta pocztowego z newslettera następuję automatycznie po otrzymaniu przez PZKorf potwierdzenia od Użytkownika zamiaru wypisania się z bazy adresowej tj. uruchomieniu adresu hiperłącza przesłanego w emailu. 

§ 4
1. PZKorf nie będzie udostępniał powierzonych jej adresów poczty elektronicznej osobom trzecim.
2. PZKorf zastrzega sobie prawo do jednostronnych zmian zapisów w regulaminie z przyczyn techniczno–organizacyjnych.
3. PZKorf zastrzega sobie prawo do usunięcia adresu poczty elektronicznej Użytkownika bez przyczyny. 

Sędziowie PZKorf

  • Sędziowie międzynarodowi (2017)
ikf16x16 Bartosz Jaszczuk
ikf16x16 Piotr Osiński
  • Sędziowie PLKorf
ikf16x16 Andrzej Czyżak
ikf16x16 Maciej Goławski
ikf16x16 Piotr Jaszczuk 
ned Berthold Komduur
ikf16x16 Kamil Musiał 
pol Krzysztof Rubinkowski
  • Sędziowie klasy "C"
pol Adam Doroszuk
pol Klaudia Gaczoł 
pol Sebastian Guzina
pol Grzegorz Hładun
pol Piotr Hołdowicz
pol Izabela Kołodziejczyk
pol Kamil Musialiński
pol Szymon Poznański
pol Tamara Siemieniuk
pol Agnieszka Tarasiewicz
pol Łukasz Włoch
pol Kamil Aid
pol Agata Chmurska
pol Natalia Klimczyk
pol Dominik Kowalski
pol Jan Nitecki
pol Alaksandra Płoszka
pol Martyna Płoszka
pol Paulina Płoszka
pol Konrad Popowski
pol Martyna Sowińska


© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.