Czech Korfball Open

W miniony weekend (14-16.września) Republika Czeska gościła polską reprezentację korfballu na międzynarodowym turnieju w Brnie. Pomimo absencji kilku drużyn m.in. Węgrów i Brytyjczyków, mecze przeciwko czeskiej kadrze seniorskiej oraz reprezentacji do lat 21 były wystarczającym ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Czternastka zawodników skonfrontowała się z zespołem będącym obecnie na 7 miejscu w rankingu światowym (dla przypomnienia Polska znajduje się na 12 miejscu w tej klasyfikacji).
Wszystkie cztery mecze zakończyły się porażką Polaków. Pierwsze starcie reprezentacji wiodących zakończone wynikiem 17:10 było dość dużym zawodem Wprawdzie do połowy meczu (8:8) rywalizacja była niezwykle zacięta, druga połowa spotkania zdecydowanie nie poszła naszym kadrowiczom. Podobne losy potoczyły się w meczu naszych zawodników rezerwowych przeciwko czeskiej reprezentacji U21 kończąc spotkanie wynikiem 14:8. Niemniej jednak, turniej zakończony został widowiskiem dającym Polakom dużo wiary i pewności siebie. W porannym pojedynku seniorskich drużyn Polacy nieprzerwanie byli na prowadzeniu (10:8 w połowie meczu). Tymczasem przeciwnik nie odpuszczał depcząc naszym po piętach, aż w końcu w samej końcówce doprowadzając do remisu (13:13). Rozstrzygnięciem tego współzawodnictwa było rozegranie golden goala. Polska defensywa z pełnym opanowaniem przejmowała piłki przeciwnika, jednakże jak na przekór rzuty oddawane w strefie ataku wypadały z kosza. Bardzo podobnie wyglądał drugi mecz w którym to Polska drużyna goniła czeską kadrę młodzieżowców. Niestety nie udało się dogonić wyniku - finalnie 12:11. Triumf Czechów nie przyniósł jednak zawodu, a raczej nadziei na stawienie czoła drużynom które wcześniej nie były w realnym zasięgu polskiej reprezentacji.
Kolejnym krokiem jest zgrupowanie zawodników w Konstancinie, które odbędzie się za 2 tygodnie, a następnie docelowa impreza, czyli Mistrzostwa Europy (12-22.10) w Holandii. Zapraszamy do kibicowania i oglądania meczów live!

TS