Sroga lekcja od wicemistrzów świata

To mecz z cyklu tych, które muszą się odbyć ale jego wynik niczego nie jest w stanie zmienić. Jeszcze przed ostatnim meczem Belgia zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie, a Polacy piąte. Po wycofaniu się z turnieju reprezentacji Rosji, w drugiej grupie jest tylko pięć zespołów więc Polacy nie muszą grać meczu z szóstym zespołem grupy „B”, a w sobotę spotkają się w ostatnim meczu, którego stawką będzie 9. miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Polacy zagrają w nim ze zwycięzcą jutrzejszego pojedynku Słowacja - Turcja.

Mecz z Belgią to było praktycznie jednostronne widowisko. Vice mistrzowie świata to - mimo młodego wieku – doświadczeni zawodnicy, grając w na codzień w jednej z najsilniejszych lig świata, a część z nich ma spory bagaż doświadczeń także w klubowym Pucharze Europy. Trener Waldemar Pietrzak, mając na uwadze że wynik spotkania nie jest znaczący, dał szansę zawodnikom, którzy dotychczas grali rzadziej. Z podstawowego składu nie oszczędził jedynie zawodników, którzy będą jeszcze mieli szanse na tytuł króla strzelców.

Pierwszy punkt spotkania zdobył z dystansu Karen van Camp, a chwilę potem w podobny sposób odpowiedział Adam Doroszuk. Przez kolejnych dziesięć minut punkty zdobywali tylko Belgowie. Drugi punkt dla Polski zdobyła Dorota Szkalska. W 18. minucie swój pierwszy punkt na tym turnieju zdobyła Michalina Kawka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:4 dla zespołu Defleta Elewauta.

W drugiej części gry punkty dla Polski zdobywali nasi czołowi strzelcy tj. Adam Doroszuk i Dorota Szkalska, którzy tym samym utrzymali swoje pozycje w rankingu strzelców turnieju: Doroszuk z 22 punktami, a Szkalska z 16. Pod koniec meczu trafienie zaliczył jeszcze Kacper Nowak, a mecz zakończył się wynikiem 39:8 dla Czerwonych Diabłów.

Spora porażka nie ma dużego znaczenia: jutro odpoczywamy i oglądamy pojedynek Słowacja – Turcja. Pojutrze wypoczęci musimy wygrać i zająć 9. miejsce w turnieju.

Polacy zagrali w składzie: Adam Doroszuk, Michał Szczepaniak (Maciej Kołodziejski), Dominika Nowak, Martyna Wargacka (Ilona Goryszewska) – Kacper Nowak, Piotr Derkacz (Mateusz Bartela), Dorota Szkalska (Magdalena Kaczmarek), Michalina Kawka
Punkty dla biało-czerwonych zdobywali: Adam Doroszuk (4), Dorota Szkalska (2), Kacper Nowak (1), Michalina Kawka (1)