MMŚ 2012 - Katalonia

6. Modzieżowe Mistrzostwa Świata w Korfballu zostaną zapamiętane pod znakiem europejskiej dominacji i to nie tylko dlatego że Holandia i Belgia zajęły dwa najwyższe stopnie podium, ale datego że poza Tajwanem, który zajął brąz po zwycięstwie nad Niemcami 24:18, wszystkie pozostałe nieeuropejskie drużyny zajęły najniższe z możliwych lokat. Większe ambicje miał również zespół gopodarzy, który nieznacznie (10:11) przegrał mecz o 5. miejsce z Anglią. 
Polacy nie brali udzału w tym turnieju, bo nie zakwalifikowali się do niego zajmując 9. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy i trudno oczekiwać by 9. drużyna Starego Kontynentu występowała w mundialu w którym uczestniczy 12 zespołów. Z pewnością jednak ciekawiej by było, gdyby drużyny z Hong Kongu, Chin, Australii i RPA mogły rywalizować np. z Czechami, którzy w MME zajęli 6. miejsce. 

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. ned Holandia
2. bel Belgia
3. tai Tajwan
4. ger Niemcy
5. eng Anglia
6. cat Katalonia
7. por Portugalia
8. hkg Hong Kong
9. aus Australia
10. ind Indie
11. chn Chiny
12. rsa RPA

Polacy na MMŚ

Polska brała udział tylko w dwóch turniejach MMŚ: w 1998 r. w Holandii, gdzie zajęła 9. miejsce oraz 2016 r. w Czechach gdzie zajęła 11. miejsce. Łącznie rozegrała 12 spotkań, z czego 4 wygrała a 8 przegrała. Obecny stosunek koszy zdobytych do straconych wynosi: 152:215. 
Polskim przedstawicielem na MMŚ był także sędzia Maciej Goławski, który prowadził spotkania podczas MMŚ w: 2004 (Niemcy) oraz 2012 (Katalonia). 
 

© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.