Mistrzem Europy pozostaje Holandia

Mistrzem Europy została Holandia. Nie ma w tym nic zaskakującego poza bardzo dobrą postawą jej odwiecznego finałowego rywala Belgii, która w obecności ośmiu tysięcy kibiców w hali Ahoy w Rotterdamie przegrała 21:25. Brąz podobnie jak cztery lata temu w Budapeszcie trafił do reprezentacji Czech. Królem strzelców turnieju został Tim Bakker z Holandii. Najwyżej notowany w klasyfikacji Polak to Krzysztof Rubinkowski z 33 punktami.

Mecze finałowe:
Mecz o 1. miejsce:
Belgia - Holandia 21:25

Mecz o 3. miejsce:
Niemcy - Czechy 11:18

Mecz o 5. miejsce:
Katalonia - Anglia 21:16

Mecz o 7. miejsce:
Rosja - Portugalia 15:23

Mecz o 9. miejsce:
Polska - Węgry 20:19 GG (19:19)

Mecz o 11. miejsce:
Irlandia - Walia 10:11

Mecz o 13. miejsce:
Słowacja - Serbia 21:14

Mecz o 15. miejsce:
Szkocja - Turcja 16:12

Ranking końcowy:
1. Holandia
2. Belgia
3. Czechy
4. Niemcy
5. Katalonia
6. Anglia
7. Portugalia
8. Rosja
9. Polska
10. Węgry
11. Walia
12. Irlandia
13. Słowacja
14. Serbia
15. Szkocja
16. Turcja

Klasyfikacja strzelców:
1. Tim Bakker (NED) - 49 pkt.
2. Bart Cleyman (BEL) - 47
3. Dmitry Kazachkov (RUS) - 38
4. Alexander Artamonov (RUS) - 34
Leon Simons (NED) - 34
6. Krzysztof Rubinkowski (POL) - 33
7. Miguel Costa (POR) - 32
8. Tomas Sladek (CZE) - 31
9. Shay Conroy (IRE) - 30
10. Nick Janssens (BEL) - 29
...
20. Maciej Żak (POL) - 24
61. Chantal Caljouw (POL) - 11
Sebastian Guzina (POL) - 11
68. Andrzej Plandowski (POL) - 11
79. Karolina Józefaciuk (POL) - 9
...
Marcin Lubański (POL) - 6
Thomas Verboven (POL) - 4
Anna Kopeć (POL) - 3
Magdalena Kaczmarek (POL) - 1

Polska na 9. miejscu Mistrzostw Europy

Polska pokonała po golden goalu Węgry i tym samym zajęła dziewiąte miejsce mistrzostw Europy. Po tym jak w grupie przegraliśmy dwa spotkania, nasz zespół trafił do drugiej ósemki ale tam zrobił wszystko by zdobyć najwyższe z możliwych miejsc. Po bardzo trudnym spotkaniu możemy cieszyć się z postawy zawodników i zawodniczek na tym turnieju. 

Czytaj więcej...

Mamy awans na Mistrzostwa Świata 2011

Po pięknym meczu Polski z Irlandią i zwycięstwie biało-czerwonych 21:18 mamy awans do Mistrzostw Świata 2011. Wielki mecz rozegrał cały zespół. Mamy dobrą ekipę. Na fali trzech zwycięstw z rzędu możemy pokonać Węgry w meczu o 9. miejsce Mistrzostw Europy.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo z Wyspiarzami

Polska wygrała z Walią i zwyciężyła swoją grupę drugiej fazy mistrzostw Europy. Na rozpędzających się Polaków trafia teraz Irlandia. Wygrywając zagwarantujemy sobie awans do mistrzostw świata oraz możliwość walki o 9. miejsce ze zwycięzcą meczu Walia - Węgry.

Czytaj więcej...

Rekordowe zwycięstwo Polski

Polska wysoko, wręcz rekordowo (najwyżej w swojej historii udziału w Mistrzostwach Europy) wygrała z Turcją i jest na dobrej drodze do zdobycia pierwszego miejsca w nowoutworzonej grupie drugiej fazy  mistrzostw Europy. W tej formie powinniśmy poradzić sobie w kolejnym meczu z Walią. Jeśli utrzymamy taką formę do końca mistrzostw powinniśmy cieszyć się z 9. miejsca. 

Czytaj więcej...

Tracimy szansę na wejście do ósemki

iestety nie udało się biało-czerwonym awansować do pierwszej ósemki mistrzostw Europy. W meczu którego stawka było drugie miejsce w grupie nasza reprezentacja grała dobrze taktycznie, ale raziła nieskutecznością. Oddaliśmy niewiele mniej rzutów, jednak przeciwnik zdobył ponad cztery razy więcej punktów.

Czytaj więcej...

Mecz który musieliśmy wygrać

Najważniejsza informacja dnia to ta, że reprezentacja Polski wygrała ze Szkocją. Styl mógł się nie podobać, bo biało-czerwoni trochę zagrali tak jak pozwalał na to przeciwnik. Cieszy dobra gra dziewczyn - może się okazać kluczem do zwycięstwa w najważniejszym dla nas meczu mistrzostw tj. z Katalonią o awans do pierwszej ósemki.

Czytaj więcej...

Porażka z wicemistrzem

Zdecydowanej porażki doznaliśmy w pierwszym meczu Mistrzostw Europy 2010. Rywal był bardzo wymagający i nawet w przypadku wysokiego prowadzenia nie zwalniał tempa gry. Wicemistrz świata wygrał zasłużenie. Mecz przechodzi do historii polskiego korfballu jako najwyższa porażka reprezentacji. 

Czytaj więcej...

Biało-czerwoni na Euro

W pięciu finałach mistrzostw Europy, w których nasza reprezentacja brała udział, rozegrała 29 spotkań, z czego 10 wygrała a 19 przegrała. Trzykrotnie mecz biało-czerwonych rozstrzegał się po golden-goalu, przy czym tylko raz to Polacy zdobyli punkt w doliczonym czasie gry. 

Obecny stosunek koszy zdobytych do straconych wynosi: 356:548, co daje średnią ok. 12:19 na mecz. Najwyżej wygraliśmy z Turcją w 2010 r. (23:7). Najwyższej porażki z kolei zaznaliśmy na turnieju w 2014 r. (11:40) z Belgią. 
 

© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.