MŚ 2011: Holandia Mistrzem, Maciej Żak: królem strzelców

Zakończyły się IX Mistrzostwa Świata w Korfballu. Na podium znalazły się: Holandia (złoto), Belgia (srebro) i Tajwan (brąz). Ostatecznie królem strzelców turnieju zostali ex aequo Maciej Żak (POL) i Bart Clayman (BEL). 

MŚ 2011: 10. miejsce Polski

Biało-czerwoni mimo ogromnych starań przegrali swoje ostatnie spotkanie na IX Mistrzostwach Świata w chińskim Shaoxing. Polacy osiemnastokrotnie pokonywali solidny niemiecki mur, ale do polskiego kosza piłka trafiała 23 razy. 

Czytaj więcej...

MŚ 2011: Playoffy 1-8. MŚ

Dziś nasza reprezentacja odpoczywa, tak jak i pozostałe zespoły walczące o miejsca 9-16., ale emocji na mistrzostwach świata nie brakuje. Pierwsze dwa dzisiejsze mecze półfinałowe o miejsca 1-8. były bardzo wyrównane. Nerwy nie opuszczały zawodników, którzy walczyli o dużą stawkę: w meczu Rosja - Czechy obie drużyny w ostatnich ośmiu minutach przerzuciły po dwa karne. Ostatecznie wygrali Rosjanie. Do rozstrzygnięcia meczu Anglia - Portugalia niezbędna była dogrywka. W tej więcej szczęścia mieli nasi rywale z grupy "C" tj. Anglicy.

Czytaj więcej...

MŚ 2011: Pokonaliśmy gospodarzy turnieju

Pokonaliśmy gospodarzy turnieju i zagramy o 9. miejsce na świecie. Naszym przeciwnikiem będą Niemcy - szósta drużyna w rankingu IKF. 

MŚ 2011: Polska - Hong Kong 31:20

Polska pokonała Hong Kong i zajęła pierwsze miejsce w grupie "H" MŚ, co oznacza że jutro w półfinale o miejsca 9-12. zagramy z gospodarzem turnieju tj. z Chinami. W drugim półfinale Australia zagra z Niemcami. Niestety już w 6. minucie kontuzji doznała Karolina Józefaciuk - trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

Czytaj więcej...

MŚ 2011: Polska - RPA 21:14

Polska wygrała z RPA 21:14 (11:6) i staje przed ogromną szansą na awans do dużego półfinału grup walczących o miejsca 9-12. mistrzostw świata w korfballu. Chcąc zachować fotel lidera grupy Polska musi jutro pokonać Hong Kong.

Czytaj więcej...

MŚ: Polska - Australia 24:21

W meczu, którego stawką było trzecie miejsce w grupie "C" mistrzostw świata, Polska pokonała Australię 24:21 (15:11) i tym samym do kolejnej fazy turnieju przechodzimy z trzema punktami. Teraz obserwujemy pozostałe mecze by poznać drugiego ze swoich rywali. Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają 1. listopada.

Czytaj więcej...

MŚ 2011: Polska - Tajwan 13:36

Niestety w drugim meczu biało-czerwoni ulegli wysoko mistrzom Azji 13:36 i tym samym jutro przyjdzie się im zmierzyć o trzecie miejsce w grupie z Australią. Mamy już szansę co najwyżej na 9. miejsce w turnieju, a jutrzejsze spotkanie jest o tyle ważne że wynik przepisze się do kolejnej fazy turnieju. Wiadomo bowiem że w tej grupie znajdziemy się z Australią i - co już jest pewne - z RPA. Do grupy szanse ma trafić jeszcze Hong Kong i Rosja.

Czytaj więcej...

MŚ 2011: Polska - Anglia 14:23

Niestety od porażki rozpoczynamy IX Mistrzostwa Świata w Korfballu. Przegraliśmy z dobrze dysponowaną Anglią 14:23. Biało-czerwoni po wyraźnie słabszym początku rozgrywali się z minuty na minutę, ale czasu nie starczyło by nawiązać kontakt punktowy. Jutro znów niełatwe spotkanie: zagramy z trzecim w rankingu światowym Tajwanem.

© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.