MŚ 2015: Porażka z Australią i zwycięstwo z Brazylią

Drugą fazę 10. Mistrzostw Świata zaczęliśmy z Australią, która doznała dwóch porażek: z Belgią i Rosją, ale już raz poczuła smak zwycięstwa. Trzy punkty drużyna z Antypodów zdobyła w meczu z Brazylią, czyli kolejnym naszym rywalem na mundialu.

2015-11-03 Polska - Australia 22:28
Polacy po trzech przegranych koniecznie chcieli wygrać. Tym bardziej że porażka zamykałaby drogę do powtórzenia pozycji w dziesiątce sprzed czterech lat. I chyba właśnie ta presja sprawiła że gra zdecydowanie "nie kleiła się", szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Za to Australijczykom wychodziły rzuty, które wydawałoby się nie przyniosą im sukcesu. Przeciwnik Biało-Czerwonych był skuteczniejszy. Nieco lepsza druga połowa meczu podopiecznych Bertholda Komduura zmieniła, ale nie odwróciła, końcowego wyniku na naszą szalę.
Australijczycy wygrywając to spotkanie zapewnili sobie grę o miejsca 9-12. i realną szansę na wywalczenie prawa gry w the World Games w 2017 roku we Wrocławiu. Polacy zaś, po czwartej porażce w turnieju musieli coś zmienić i przede wszystkim przestać myśleć o porażkach. W końcu teraz przeciwnicy powinni być już dużo słabsi.

2015-11-04 Polska - Brazylia 33:11
Polacy nie mieli dużo czasu na mentalne oderwanie się od słabego początku mundialu. Już 4. listopada przyszło im się zmierzyć z reprezentacją Brazylii.
Jeśli wygrywać to z Brazylią! O ile w wielu dyscyplinach po czterech porażkach z rzędu, gdy trafia się na Brazylię to nikt nie daje większych szans przeciwnikowi Canarinios, to w korfballu jest - póki co - odmiennie. Brazylia to młody zespół debiutujący na mundialu, a Polska mimo słabej dotychczas gry pozostawała faworytem tego spotkania. Polacy byli nadwyraz zmotywowani, od samego początku walczyli o każdą piłkę. Gra mogła się podobać, choć - wiadomo - przeciwnik na to pozwalał.  To był dobry mecz Biało-Czerwonych, no i miejmy nadzieję przełanie!