Maratończyk zdobywcą Pucharu na Słowacji

2016 10 01 kolo junior cupOd wielu już lat kolscy korfballiści przyzwyczaili nas do sukcesów osiąganych na zwodach ogólnopolskich. Tym razem doczekaliśmy się sukcesu zawodników kolskiego maratończyk osiągniętego na zawodach międzynarodowych.
W miniony weekend w słowackim mieście Prievidza odbył się międzynarodowy turniej korfballowy – Junior Mayor Cup (Mistrzostwa Klubowe Państw Grupy Wyszehradzkiej). W turnieju wzięły udział najlepsze zespoły w kategorii młodzików (U13) ze Słowacji, Czech, Węgier i Polski).
Rewelacyjnie w turnieju spisali się młodzi kolscy korfballiści. Najpierw w meczach grupowych pokonali kolejno mistrza Słowacji, mistrza Czech i wicemistrza Słowacji. W meczu finałowym kolanom ponownie przyszło walczyć z zespołem czeskim i tym razem Maratończycy pokazali na parkiecie swoją wyższość i z kompletem zwycięstw zasłużenie zajęli pierwsze miejsce.
To nasz największy klubowy sukces na arenie międzynarodowej od początku działalności klubu! Zawodnicy spisali się rewelacyjnie i trudno byłoby mi kogoś indywidualnie wyróżnić, choć muszę się pochwalić, że najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Martyna Klepczarek, tak, więc odnieśliśmy podwójny sukces: drużynowy i indywidualny – powiedział Waldemar Pietrzak trener Maratończyka.

Wyniki:
Rozgrywki grupowe:
Maratończyk Koło - SKK Dolfins Prievidza (SVK) 13:8
Maratończyk Koło - YMCA Znojmo (CZE) 9:6
Maratończyk Koło - PIAR Prievidza (SVK) 35:1
Mecz Finałowy:
Maratończyk Koło - YMCA Znojmo (CZE) 12:6

Skład Maratończyka Koło: Martyna Klepczarek, Patrycja Klepczarek, Aleksandra Nowicka, Judyta Ferenc, Amelia Kolasa, Wiktoria Kołodziejek, Karolina Czynszak, Szymon Chodosz, Krzysztof Szkudlarek, Klaudiusz Śniegowski, Cyprian Michalak, Szymon Górniak, Hubert Szczeciński, Piotr Wiśniewski.

Źródło: e-kolo.pl

XVII Ogólnopolski Turniej w Konstancinie

4. czerwca na obiektach szkolnych ZS nr 3 Uczniowski Klub Sportowy „Cirkus” zorganizował coroczny, już XVII Ogólnopolski Turniej Korfballu. W zawodach wystartowały 23 zespoły. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. W turnieju juniorów młodszych klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

2016 06 20 konstancin mlodsi
Kat. junior:
1. UKS "Cirkus" Konstancin
2. UKS "Maratończyk" Koło
3. LUKS "Olympic" Słupia

Mikołajki w Wesołej (Szkole)

W Wesołej odbył się Mikołajkowy Turniej Korfballu. To już czwarta, jak zwykle udana edycja turnieju rokrocznie organizowanego przez UKS "Wesoła Szkoła", działającego przy Szkole Podstawowej nr 174. Turniej rozegrano w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1-2, 3-4 (dzieci), młodzik (klasy 5-6) oraz junior młodszy (gimnazjum).

IV Turniej Mikołajkowy w Wesołej

Zawody odbywały się na trzech obiektach sportowych w hali w Szkole Podstawowej nr 353. W turnieju udział wzięły drużyny następujących klubów LUKS Olympic Słupia, Cirkus Konstancin, Maratończyk Koło, AKK Warszawa, UKS Józefów, UKS "Wesoła Szkoła". Sportowe zmagania odbyły się w wesołej (nazwa zobowiązuje), sportowej atmosferze z udziałem kolorowych mikołajków. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, mikołajkowe prezenty oraz z każdej kategorii wiekowej najlepszy zawodnik statuetkę.
Zawody sędziowali licencjonowani sędziowie PZKorf. Medale zawodnikom wręczali wiceprezes PZKorf Elżbieta Siemieniuk, prezes UKS Wesoła Szkoła Jolanda Ilewicz oraz Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa.

Kategoria: Junior Młodszy
  1. Maratończyk Koło
  2. LUKS Olimpic Słupia1
  3. AKK Bielany Warszawa
  4. Cirkus Konstancin
  5. LUKS Olimpic Słupia
  6. UKS Józefów
  7. UKS Wesoła Szkoła
  8. Maratończyk Koło 2
  9. Cirkus Konstancin
Najlepszym zawodnikiem został Konrad Popowski z klubu LUKS Olimpic Słupia.

Gratulujemy!

V Otwarty Turniej Szkół Gimnazjalnych w Korfballu

2016 03 11 v slupia112. maca 2016 r. w Józefowie już poraz piąty odbył się Otwarty Turniej Szkół Gimnazjalnych w Korfballu. Zawody swoim patronatem objęło Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Końcowa klasyfikacja:
1. LUKS OLYMPIC I Słupia
2. CIRKUS Konstancin
3. UKS Wesoła Szkoła Sulejówek
4. Gimnazjum nr 1 im.Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie
5. LUKS OLYMPIC II Słupia
6. ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sulejówku

Gratulujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział w turnieju i dziękujemy za wspólną zabawę.

Foto: na zdjęciu LUKS Słupia 1 - zwycięzca turnieju

XVI Ogólnopolski Turniej w Oborach/Konstancinie

20. czerwca na obiektach KS "Konstancin" w Oborach koło Warszawy odbył się coroczny ogólnopolski turniej korfballu. Duża liczba uczestników tj. 29 drużyn, czyli łącznie ponad 250 osób, sprawiła, że zawody rozgrywano na sześciu (trawiastych) boiskach. W turnieju juniorów młodszych, na podium znaleźli się odpowiednio:

2015 06 20 junior ml

Kat. junior młodszy (gimnazjum)
1. LUKS „Olympic” Słupia
2. UKS „Cirkus” Konstancin-Jeziorna