IKF Europa Cup 2018

Znamy wszystkich ośmiu finalistów Klubowego Pucharu Europy. Turniej odbędzie się w dniach 11-13 stycznia 2018 r. w Hiszpanii.
AKC bel, CK Vallparadis cat, Ceske Budejovice cze, Trojans KC eng, SG Pegasus ger, 1908 SZAC Budapest hun, TOP Sassenheim ned, NC Benfica por.

Trzecie miejsce AZS Balluff Wrocław w I rundzie Pucharu Europy

Reprezentujący nasz kraj w Klubowym Pucharze Europy (IKF Europa Cup) AZS Balluff Wrocław zajął trzecie miejsce w turnieju rozegranym w słowackiej Prievidzy. Wicemistrzom Polski nie udało się zatem awansować do zawężonego w tej edycji finału. W kluczowym meczu półfinałowym wrocławianie zupełnie nie poradzili sobie - jak się później okazało - ze zwycięzcą turnieju węgierskim 1908 Szac KSE. Obok Węgrów do turnieju finałowego awansowali mistrzowie Niemiec SG Pegasus, którzy wcześniej w bezpośrednim pojedynku także okazali się mocniejsi od zespołu z Dolnego Śląska.
Dawno nieuczestniczący w europejskich rozgrywkach zespół z Polski poradził sobie za to z mistrzam Francji oraz - co ważniejsze - zespołem gospodarzy SKK Prievidza, z którym to polskie zespoły od zawsze toczyły wyrównane pojedynki. Tym razem górą byli Polacy z wynikiem 12:10. Takim samym rezultatem zakończył się mecz o trzecie miejsce, które teoretycznie może dać "rezerwowy awans". AZS Balluff Wrocław nie bez problemów ostatecznie pokonał mistrza.

Wyniki AZS Balluff Wrocław:
2017.09.23 AZS Balluf Wrocław - AKF (Francja) 12:8
2017.09.23 AZS Balluf Wrocław - SG Pegasus (Niemcy) 10:20