Mistrz Polski awansował do finałów Klubowego Pucharu Europy

2016 09 25 wum cardiff
Drugi raz z rzędu mistrzowi Polski WUM Warszawa udało się zakwalifikować do finałów IKF Europa Cup. Warszawscy Medycy już w pierwszym meczu zdecydowanie pokonali zespół gospodarzy 24:5. Polacy grali szybciej od mistrzów Walii oraz udowodnili lepsze wyszkolenie techniczne.
Kolejne spotkanie już mogło zadecydować o awansie do finalów Klubowego Pucharu Europy. Tak się stalo, ale beneficjentem stał się niemiecki Adler Rauxell, który pokonał warszawski zespół 21:9. Niemcy grają solidny korfball i co ważne cieszą się równą formą: przewagę 12 punktów budowali w bardzo regularny sposób, już od pierwszej minuty spotkania.
O drugim miejscu w grupie, a tym samym upragnionym awansie do finałów w Holandii, ostatecznie zadecydował mecz WUMu z SKK Dolphins Prievidza. Mistrz Słowacji to zespół dobrze znany polskim klubom, spotkało się z nimi kilku podopiecznych Macieja Goławskiego. Polskie kluby spotykały się już z SKK Prievidza aż 16 razy(!). Delfiny stanowią też o sile reprezentacji Słowacji, więc znajomość przeciwnika była bardzo dobra. Tym niemniej zespół Warszawskiego Uniwersytetu jeszcze z Prievidzą nie grał. I tak właśnie w mecz lepiej weszli Słowacy. Praktycznie punkt za punkt gonili Polacy, ale do 28. minuty nie byli w stanie odrobić małej straty punktowej. Medycy zagrali bardzo dobre pięć minut od 24. minuty spotkania: nie tracąc punktu w obronie, do kosza przeciwnika trafli cztery razy: dwa razy Sebastian Guzina i po razie: Rafał Diadik i Łukasz Karpiuk. Prievidza jeszcze wyrównała wynik spotkania za sprawą Zuzanny Busikowej, ale szybko odpowiedział celnym trafieniem Lukasz Karpiuk. W dość nerwowo rozgrywanej końcówce spotkania Słowacy faulowali, a rzut karny wykorzystał Rafał Diadik.
Po ostatnim gwizdku sędziego Ronalda Buisa (NED) mistrzowie Polski długo cieszyli się z awansu do finałów Klubowego Pucharu Europy.
Poza Polakami awans z tego turnieju uzyskały jeszcze: wspomniany wcześniej KV Adler Rauxell (GER), Szentendrei (HUN) i Kocaeli University (TUR).