Podstawowy sprzęt potrzebny do rozegrania meczu w jekiejkolwiek odmianie korfballu to piłka i kosz.
Piłka do korfballu
Piłka do korfballu może przypominać nieco piłkę futbolową, jednak jest to specjalna piłka do korfballu. Wprawdzie przez wiele lat piłka korfballowa od futbolowej odróżniała się tyko nieznacznie wagą (korfballowa jest trochę cięższa od futbolowej) oraz wzorem to dziś piłka korfballowa ma przede wszystkim inną warstwę zewnętrzną która dzięki swojej chropowatej strukturze w dotyku bardziej przypomina piłkę do koszykówki – jeśli już mamy ją do jakiejkolwiek porównywać. Obecnie stosowana piłka umożliwia łatwiejszy i pewniejszy chwyt piłki w locie niż wcześniej produkowana gładka skórzana piłka Mikasy. Przyjęto, że stare modele piłek stosuje się w grze na trawie. Jej gładka skórzana powierzchnia sprawia że piłka tak łatwo nie absorbuje brudu.
Piłką oficjalną tj. zatwierdzoną przez Międzynarodową Federację Korfballu (IKF) jest piłka w kolorach żółtym i niebieskim produkowana przez firmę Mikasa o numerze „5” (dla dorosłych). Odpowiednikiem piłki dla młodszych zawodników jest piłka w rozmiarze „4” oraz „3”.
Kosz korfballowy
Każdy kosz korfballowy składa się z plastikowej obręczy (korf) oraz słupa. Słup do podłoża może być przytwierdzany w różny sposób w zależności od warunków: w przypadku hali słup może być wsadzany w specjalny wpust w parkiecie, jednak w Polsce wciąż mało jest obiektów na to przygotowanych, dlatego często stosuje się ciężkie okrągłe podstawy które utrzymują słupy w pozycji pionowej. Zgodnie z podstawowymi przepisami gry w korfball obręcz kosza umocowana jest na wysokości 3,5 metra licząc od jej górnej krawędzi do podłoża. Jednak w celu umożliwienia gry najmłodszym używa się także niższe słupy. Standardowymi, poza 3,5-metrowym są także 3,0 m oraz 2,5 m. W praktyce z tych ostatnich korzystają dzieci w pierwszych latach edukacji szkolnej (klasy I-III). Do zabaw z przedszkolakami stosuje się jeszcze niższe kosze np. 2-metrowe.
W Holandii gdzie korfball jest w wielu miejscach bardzo rozpoznawalną dycypliną dopracowano się także wyposażenia odbiegającego od standardów zgodnych z przepisami gry na najwyższym poziomie: w rekreacji stosuje się np. inne kolory obręczy koszy: czerwone, zielone, niebieskie. Najczęsciej – poza żółtymi – występują czerwone, szczególnie gdy gra się na plaży.
Co pewien czas w zakresie sprzętu do gry w korfball pojawiają się pewne nowinki, np. w 2010 roku na Mistrzostwach Europy w Holandii, na słupach umocowane były diody które po kolei wyłączając się co sekundę oznajmiały o upływającym czasie na rozegranie akcji ataku.