Kurs instruktorski w Kortowie

Przy okazji “Wakacji z Korfballem” w olsztyńskim Kortowie odbyła się ostatnia sesja Kursu Instruktora Korfballu 2021. Po wcześniejszych spotkaniach online prowadzonych przez Elżbietę i Tamarę Sieminiuk, przyszedł czas na spotkanie w realu i szkolenie praktyczne. Okazja była świetna bo poza planowymi zajęciami, kursanci mogli przyglądać się także treningom prowadzonym przez doświadczonych trenerów kadry juniorów oraz licznych treningów klubowych skierowanych do dzieci i młodzieży.

Wyjątkowymi okazały się warsztaty w trakcie sparingowych meczów wewnętrznych reprezentacji juniorów: sędziujący Kamil Musialiński wprowadził kursantów na boisko gdzie z bliskiej odległości mogli przyglądać się pracy sędziego i poznawać najważniejsze zasady którymi musi kierować się sędzia oraz na co zwraca największą uwagę. Jest to dość ważne w dalszej pracy instruktorów, którzy w ramach prowadzonych zajęć będą musieli wcielać się także w role sędziego.

Po raz kolejny okazało się, że połączenie niektórych imprez daje zysk synergii. Część praktyczna kursu instruktorskiego w Kortowie jest wyjątkowa, dlatego można się spodziewać że kolejne edycje kursu będą organizowane w podobny sposób.