Rozpoczęcie wakacji z beach korfballem

Pierwszy, ale jak zapowiadają gospodarze nie ostatni turniej korfballu plażowego, odbył się w kampusie wrocławskiej AWF. Do turnieju który odbył się w sobotę 25. czerwca ostatecznie przystąpiło 13 zespołów które jak to bywa w turniejach towarzyskich były mocno zróżnicowane. Mogliśmy oglądać grę zarówno zespołów klubowych tj. UKS Maratończyk Koło i UKS Wesoła Szkoła, który w podobnych lub tych samych składach występują w rozgrywkach w hali, ale też szkolnych (debiut wrocławskiej SP 44), a także drużyny złożone na ten konkretny turniej tj. Bocianiątka, Młode Wilki czy Myszojelenie.
W dwóch równolegle prowadzonych rozgrywkach rywalizowali seniorzy (open) oraz połączone kategorie U15 i U13. Zwycięzcami pierwszego wrocławskiego turnieju beach korfballu zostały zespoły Bocianiątka oraz Maratończyk Koło.

Klasyfikacja końcowa kat. open:

1. Bocianiątka
  2. Młode Wilki