Konkurs na stanowiska związane z kadrą U15

Zarząd Polskiego Związku Korfballu otwiera konkurs na stanowiska trenera oraz kierownika kadry U15. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy PZKorf.

Kategoria U15 jest pewnego rodzaju nowością jeśli chodzi o rozgrywki międzynarodowe. Pierwsze mistrzostwa Europy dla reprezentacji U15 oraz Talent Teams (z założenia młodsi zawodnicy tworzący zaplecze U15) odbyły się w 2016 roku w Dukaneszti koło Budapesztu. Polacy swój debiut odnotowali jednak dopiero w czwartej edycji turnieju, która zresztą różniła się od wcześniejszych, przede wszystkim tym iż mecze rozgrywano na zewnątrz (wynikało to z obostrzeń związanych z pandemią). Po raz drugi nasi najmłodsi reprezentanci zagrali w V Mistrzostwach Europy które odbyły się na Słowacji w lipcu br.

Impreza docelowa, którą są Mistrzostwa Europy U15 są turniejem pod patronatem IKF. Impreza poza wyłonieniem mistrza kontynentu ma na celu wprowadzenie młodych zawodników do rywalizacji międzynarodowej: poza meczami spotkanie młodzieży z całej Europy związane jest z dodatkowymi atrakcjami dla uczestników. Co dwa lata, przy okazji rozgrywek podstawowych prowadzony jest także turniej plażowy.

Po trudnych dla sportu najgorszych latach pandemii, Mistrzostwa Europy U15 wracają do sił: w ostatnim turnieju rozgrywanym na Słowacji wzięło udział 15 drużyn z 8 krajów (8 zespołów U15 i 7 zespołów Talent Teams). Rywalizacja prowadzona wg zasad monokorfballu była bardzo ciekawa, a menadżerowie drużyn zapowiadali udział swoich reprezentacji w kolejnej edycji turnieju który odbędzie się w przyszłym roku.

Mając na uwadze, iż w Polsce mamy największą liczbę zawodników właśnie w rocznikach 2008-2010, Zarząd PZKorf zgłosił kandydaturę Polski do organizacji turnieju w 2023 roku, chcąc w jak najlepszych warunkach przygotować się do rywalizacji za rok.