IV Ukiel Beach (Kids) Korfball Cup

Czwarta edycja olsztyńskiego turnieju była wyjątkowa za sprawą rekordowej liczby uczestników (ponad 150) oraz faktu rozegrania meczów w kat. open. Po raz pierwszy – z uwagi na dużą liczbę uczestników – mecze rozegrano wciągu dwóch dni: zespoły z kategorii U13 i U15 inauguracyjne mecze zagrały dzień przed głównym wydarzeniem, na boisku plażowym w Kortowie. Dzień finałowy odbył się w fantastycznej scenerii olsztyńskiej plaży miejskiej.

O ile wieczorem pierwszego dnia dawało odczuć się utrzymujące się od dłuższego czasu upały (gorący piasek), to drugi dzień przywitał pierwszych uczestników lekką mżawką, która ostatecznie okazała się nie taka zła i powracający po południu upał nie był aż tak odczuwalny na piaszczystych boiskach.

Jak to zwykle bywa w meczach z udziałem najmłodszych zawodników mecze były bardzo emocjonujące. Choć w każdej kategorii walczyło się o puchar (dla najlepszego zespołu) to ostatecznie każde z dzieci i młodzieży otrzymało pamiątkowy medal z logo Olsztyn.Aktywnie – akcji w ramach której odbyło się to wydarzenie. Na marginesie, sam turniej poprzedzony był licznymi otwartymi treningami korfballu plażowego które odbywały się od maja do sierpnia. Treningi dawały możliwość poznania tej dyscypliny przez mieszkańców Warmii, a którzy także wzięli udział w Ukiel Beach Kids Korfball Cup 2022.

Z jednej strony w turnieju wystąpili zatem początkujący, a z drugiej mogliśmy przyjrzeć się grze zawodników reprezentacji Polski, którzy wystąpili w kategorii Open. Dla części z nich była to okazja do sparingów w ramach przygotować do zbliżających się I Mistrzostw Świata w Korfballu Plażowym.

Klasyfikacja turnieju U9:

3. Team La Bomba
  4. Team Płoszka i Popek

Najlepsi zawodnicy: Julia Arent, Mateusz Spychała

IV Ukiel Beach Kids Korfball Cup, podobnie jak wcześniejsze otwarte treningi dla mieszkańców Olsztyna odbywały się w ramach akcji Olsztyn.Aktywnie oraz zostały dofinansowane ze środków Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.