II Mistrzostwa Polski w Korfballu Plażowym

W pierwszy dzień wakacji, na boiskach wrocławskiej AWF przystąpiono oficjalnie do walki o Mistrzostwo Polski w Korfballu Plażowym. Zgłoszone drużyny walczyły o tytuł mistrzowski w 5 kategoriach wiekowych: U11, U13, U15, U17 i OPEN. W najmłodszej kategorii (U11) tytuł mistrzowski zdobył zespół UKS WESOŁA SZKOŁA. W kategorii U13 złoty medal wywalczył KS SOKÓŁ SEROCK. W U15 i U17 dalej pozostaje niepokonana drużyna UKS MARATOŃCZYK KOŁO.

Mistrzem Polski w Korfballu Plażowym w kategorii OPEN został zespół AZS BALLUFF WROCŁAW przed MKS MARCOVIA MARKI I LUKS OLYMPIC SŁUPIA. Rywalizacji seniorów uważnie przyglądał się trener reprezentacji Maciej Żak, który już niebawem ogłosi skład na nadchodzący w sierpniu Puchar Świata (Europa) w Korfballu Plażowym. Polska, jako aktualny Mistrz Świata będzie chciała powtórzyć zeszłoroczny sukces z Maroka na europejskim podwórku.

Klasyfikacja końcowa kat. U11

1. UKS WESOŁA SZKOŁA
  2. BALLUFF WROCŁAW

Klasyfikacja końcowa kat. U13:

1. KS SOKÓŁ SEROCK
  2. KROTOSZYŃSKA JEDYNKA