Rob Williams nowym trenerem polskiej reprezentacji seniorów!

Mistrzostwa Świata na Tajwanie w 2023 roku zakończyły pewien etap w polskim korfballu.

Po turnieju z reprezentacją pożegnał się trener Maciej Żak i jego asystent Jantinus Scholtmeijer.

Przyszedł czas na nowe wyzwania, ponieważ już w październiku w Turcji rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy GR B.

Zarząd Polskiego Związku Korfballu w wyniku konkursu zdecydował się na współpracę z angielskim szkoleniowcem Robem Williamsem.

Rob rozpoczął swoją przygodę z korfballem 40 lat temu. W trakcie 17-letniej reprezentacyjnej kariery (1993- 2010) rozegrał 106 spotkań w barwach Anglii. Był kapitanem reprezentacji, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata IKF w 1999 r. Jest 12-krotnym mistrzem angielskiej ligi korfballowej , 14- krotnym zdobywcą Pucharu Anglii oraz 5 – krotnym medalistą Pucharu Europy (srebro 🥈, 4 x brąz🥉).

Nowy trener ponad 20 lat zbierał doświadczenie w kraju i za granicą. Posiada certyfikat trenerski IKF Poziom III.

Przez 4 lata pracował z Trojans Korfball Club doprowadzając do zdobycia 2 miejsca w lidze, mimo iż wcześniej klub był w strefie spadkowej.

W 2016 roku Rob Williams był pierwszym trenerem młodzieżowej reprezentacji Anglii na IKF U23 WKC . Pełnił funkcję asystenta trenera Anglii podczas World Games w 2017 we Wrocławiu . Funkcję pierwszego trenera reprezentacji Anglii pełnił od Mistrzostw Europy w 2018 r. do zeszłorocznych Mistrzostw Świata 2023 r. na Tajwanie. Jego sukcesy jako szkoleniowca to zdobycie z Anglią 4 miejsca podczas Mistrzostw Europy w 2021 r. Prowadził również drużynę Anglii U19, która zajęła 4. miejsce podczas IKF U19 WKC 2023.”

Polski Związek Korfballu podpisał współpracę z nowym terenem na lata 2024-2028!

Życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów sportowych, tym razem z Polska reprezentacją!