ŚWIATOWY RANKING W KORFBALLU PLAŻOWYM 2024

IKF ranking w korfballu plażowym, stan na dzień 1.05.2024

Właśnie pojawił się niecierpliwie oczekiwany światowy ranking w korfballu plażowym. Po zakończonych II Mistrzostwach Świata w Korfballu Plażowym bezpośredni udział w The World Games 2025 zapewniły sobie ekipy: Chin jako gospodarze oraz Holandii jako mistrz świata. Do podziału zostało jeszcze 6 miejsc, o które toczy się zacięta walka, a zostaną one przydzielone na podstawie rankingu na koniec 2024 r. Polska w zaktualizowanej klasyfikacji spada na 2 pozycję, ale powiększa przewagę nad Belgią .

Drużyny walczące o bilet do Chengdu mają jeszcze możliwość poprawienia swoich rankingowych pozycji

biorąc udział w nadchodzących turniejach w Europie i Azji:

Puchar Świata (Europa) – Temse w Belgii w dniach 24–25 sierpnia 2024 r

Puchar Świata (Azja) – miejsca i terminu jeszcze nie podano.

Według założeń IKF na TWG 2025, oprócz Chin i Holandii, automatycznie dostaje się najlepsza drużyna z każdego kontynentu będąca w pierwszej 12 rankingu. Pozostałe miejsca zostaną ustalone według kolejności rankingowej.

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów kwalifikacji korfballu plażowego do TWG2025 można znaleźć  tutaj .