KS DEFENDERS KORFBALL WROCŁAW MISTRZEM POLSKI W KORFBALLU PLAŻOWYM 2024 w kat. SENIOR

mistrzostwa, piłka, plaża, Wrocław, Wesoła

15 czerwca 2024 r. na boiskach Plaża Wesoła, Polski Związek Korfballu przy współudziale klubu UKS WESOŁA SZKOŁA przeprowadził Mistrzostwa Polski w korfballu plażowym 2024.

W tym roku mistrzostwa rozegrane zostały w 5 kategoriach wiekowych: senior, U19, U15, U13, U11. Kategoria U9 rywalizowała w BEACH KORFBALL KIDS CUP . W turnieju wystartowało łącznie 21 drużyn. Impreza objęta została honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wesoła. Oficjalnie zawody otworzyła Pani Aleksandra Paradowska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. oraz Pan Lech Winiarski – Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Cieszy nas, że turniej wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców Wesołej, którzy licznie odwiedzili plażowe boiska .

Ogromne podziękowania należą się również wesołowskim rodzicom za wsparcie dzieci we współzawodnictwie sportowym.

Tytuł Mistrza Polski w kat. seniorów wywalczył KS DEFENDERS KORFBALL WROCŁAW. Drugie miejsce przypadło ekipie MKS MARCOVIA MARKI.

UKS WESOŁA SZKOŁA wywalczyła złoto w 3 kat. wiekowych: U11, U13 i U19. W kat. U15 niepokonany KS SOKÓŁ SEROCK.

W turnieju BEACH KORFBALL KIDS CUP kategoria U9 triumfowała drużyna KS Defenders Korfball Wrocław idąc w ślady ekipy seniorowskiej.