Holandia Mistrzem

Reprezentacja Holandii po raz siódmy obroniła tytuł mistrza Europy. Po pięciu latach przerwy do finału ponownie dotarła Belgia. Zespół gospodarzy dzielnie walczył w meczu finałowym i podobnie jak w 2010 roku Diamentowa Drużyna straciła cztery punkty więcej niż zdobyła. Wszystkie pozostałe finały mistrzostw Starego Kontynentu kończyły się dużo pewniejszą przewagą Holandii.

Reprezentacja Niemiec wprawdzie nie powtórzyła sukcesu z poprzednich mistrzostw (w 2018 r. w Holandii Niemcy zdobyli srebrny medal), to jednak i tak mogą zaliczyć turniej do udanych gdyż zakończyli do na podium, w meczu o trzecie miejsce pokonując Anglię.

Z pewnością o dobrym wyniku mogą mówić też Węgrzy, którzy wiele razy mistrzostwa Europy kończyli na pograniczu miejsca 8. i 9., a tym razem w małym półfinale pokonali reprezentację Czech 16:14. Później, w meczu o 5. miejsce zaledwie jednym punktem przegrali z Portugalią, która przed turniejem uważana była za zespół który może powalczyć o brąz.

Wszystkie wyniki na WorldKorfball.org

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Europy (łącznie oba turnieje):

1. Holandia
  2. Belgia