II Mistrzostwa Europy w Beach Korfballu U15 (2021)

Ze względu na obostrzenia sanitarne, po dwóch latach, a nie po roku odbył się drugi turniej Plażowych Mistrzostw Europy w kat. U-15. Podobnie jak podczas inauguracyjnej edycji plażowego turnieju, mecze rozgrywane były w węgierskim Dunakeszti. Po raz pierwszy udział w nim wzięła reprezentacja Polski.

W debiucie wystawiliśmy jeden skład, łącząc siły obu ekip chwilę wcześniej rozgrywających tradycyjne Mistrzostwa Europy w tej samej kategorii wiekowej. I choć po każdym z czterech meczów musieliśmy przełknąć gorycz porażki to warto zauważyć, że dla naszych zawodników gra na piasku jest raczej czymś nowym. Ewentualne rozgrywanie większej ilości meczów na piasku w ramach turniejów w Polsce, może jednak dać dobry efekt w kolejnych mistrzostwach, które planowane są za rok, również na Węgrzech.

Wyniki reprezentacji Polski:

Polska – Czechy 5:9
Polska – Węgry 5:12
Polska – Portugalia 2:7
Polska – Słowacja 3:5

Klasyfikacja końcowa turnieju mistrzowskiego:

1. Czechy
  2. Węgry