II Mistrzostwa Świata U19 – 12. miejsce Polski

Po dwóch zwycięstwach nad Marokiem (18:4) i Malezją (9:6) oraz czterech porażkach z Anglią (8:16), Belgią (1:23), Słowacją (9:15) i Węgrami (9:13) reprezentacja Polski U19 zajęła 12. miejsce w II Mistrzostwach Świata U19, które rozegrano w okresie świątecznym w czeskiej Kutnej Horze.

Tytuł obroniła Holandia, która podobnie jak w 2019 roku w finale pokonała Belgię. Tym razem “Pomarańczowi” nie dali Belgom cienia szans od początku meczu budując solidną przewagę, by ostatecznie wygrać 25:13. Trzy lata temu finał był zacięty do ostatniego gwizdka (19:18). Porównań do pierwszego mistrzowskiego turnieju w kat. U19 nie brakowało także przy okazji meczu o 3. miejsce, w którym znów spotkały się Niemcy z Tajwanem. Jeszcze raz lepsza okazała się drużyna z Azji.

Zobacz: wyniki i relacje

Skład reprezentacji Polski U19 na II Mistrzostwa Świata U19 w Kutnej Horze (2022):
Małgorzata Lewkowicz, Wiktoria Kołodziejek, Wiktoria Pietrzak, Martyna Klepczarek, Natalia Lewandowska, Karolina Czynszak, Ola Romanowska, Hubert Szczeciński, Szymon Chodosz, Kacper Płoszka, Łukasz Krzemieniowski, Krystian Popowski, Szymon Górniak, Maciej Górski
Trenerka: Tamara Siemieniuk, asystent trenera: Jantinus Scholtmeijer, kierowniczka zespołu: Małgorzata Rosińska.