Korfballowa Liga Mistrzów – sezon 22/23, runda I

W weekend 23-25. września br. zostały rozegrane pierwsze turnieje Korfballowej Ligi Mistrzów (Korfball Champions League). Dwa inauguracyjne turnieje odbyły się jednocześnie w Lizbonie oraz Oleśnicy. Jedyny nasz reprezentant w tych rozgrywkach AZS Balluff Wrocław, choć czterokrotnie wychodził zwycięsko ze swoich pojedynków, to przegrana z KK Brno w półfinale oleśnickiego turnieju pozbawiła mistrzów Polski szans na awans do drugiej rundy europejskich rozgrywek. Po zwycięstwie nad francuskim Saint-Jean-Bonnefonds Avant-Garde Basket 11:10 akademicy zajęli trzecie miejsce w turnieju.

Korfball Champions League to nowa formuła zreformowanych klubowych rozgrywek najlepszych drużyn Europy. Choć w tytule rozgrywek zawarte jest słowo “mistrzów” to w całym sezonie w rozgrywkach występują nie tylko mistrzowie lig krajowych. Już w pierwszej rundzie swój udział z sukcesami zaznaczyli wicemistrzowie oraz brązowi medaliści z różnych lig w Europie. Z kolei przedstawiciele najsilniejszych rozgrywek m.in. holenderskich, belgijskich będą dołączać do rozgrywek w kolejnych rundach. Ze względu na dotychczasowe osiągnięcia polskich zespołów w europejskich pucharach, mistrz Polski zaczynał swoją przygodę od pierwszej rundy, w której jak się okazało, przy jednoczesnej obecności nieco słabszych zespołów, o pierwsze miejsce dające awans do kolejnej rundy nie było tak łatwo. W przypadku turnieju na Dolnym Śląsku tymi mocnymi okazali się przede wszystkim Czesi z Brna oraz angielskie Tornadoes. Ci ostatni, obok niemieckiego TuS Schildgen zwycięzcy równoległego turnieju, awansowali do drugiej rundy KCL, która odbędzie się 18-20. listopada w czeskim Prościejowie.

Wyniki obu turniejów I rundy:

Relacje, w tym wideo, znajdują się na stronie: worldkorfball.org

Więcej zdjęć na stronie IKF.