Nazwa „QuatroKorfballu” na dobre zadomowiła się w Polsce z uwagi na fakt iż bezpośrednie tłumaczenie nazwy tej odmiany jest dość długie: „(korfball) w jednej strefie z jednym koszem”. Dodając informację, że w grze uczestniczą dwa zespoły czteroosobowe, mamy niemal pełne wyjaśnienie specyfiki tej odmiany. Z uwagi na fakt, że przy wyprowadzaniu piłki z obrony do ataku piłka nie jest podawana do drugiej strefy, należy zaznaczyć, że po przejęciu piłki (przechwyt lub zbiórka) zespół musi wyprowadzić piłkę za dodatkową linię, przez co gra bardzo przypomina wersję podstawową korfballu. QuatroKorfball ma za to kilka cennych zalet które umożliwiają grę mniejszym lub początkującym klubom.
W Polsce, w QuatroKorfball grają przede wszystkim juniorzy (w ramach Pucharu PZKorf) ale też seniorzy którzy poprzez turnieje prowadzone w luźniejszej formule niż mistrzostwa Polski w ten sposób tworzą sobie możliwość częstszej gry, która najmniej się różni od wersji podstawowej. Dużą zaletą quatrokorfballu jest aspekt organizacyjny: wystarczy połowa prawdziwego boiska, jeden kosz i tylko ósemka zawodników (dwa czteroosobowe zespoły).
Choć dla wersji Quatro nie opracowano międzynarodowych przepisów gry w wersji na zewnątrz, to gra taka – podobnie jak wersja ośmioosobowa – jest jak najbardziej możliwa na trawie. Organizując mecz na powietrzu, należy rozważyć odpowiednie powiększenie boiska, bo obszar boiska do QuatroKorfballu jest zawsze połową swojego ośmioosobowego odpowiednika.