Drużyna z Niderlandów wygrywa IKF U15 European Korfball Championship K8 i K4 w Jadwisinie/POLAND

Mała miejscowość Jadwisin koła Serocka w dniach 5-6.07.2024 gościła uczestników IKF U15 European Korfball Championship. Imprezę honorowym patronatem objął Artur Borkowski – Burmistrz Miasta i Gminy Serock. W piątek, na obiektach Serockich Inwestycji Samorządowych Sp z oo drużyny z Niderlandów, Niemiec, Słowacji, Portugalii i Polski przystąpiły do rywalizacji o tytuł najlepszej w Europie w korfballu K8. Turniej rozegrano w systemie “każdy z każdym. Czas gry 4 x 7 min. Młodzi sportowcy wspierani byli przez liczną grupę fanów (rodzice), którzy przylecieli razem ze swoimi pociechami z Niderlandów, Portugali i Niemiec. Nie zabrakło również rodziców z Polski, którzy dzielnie zagrzewali naszych zawodników do walki. W meczu otwarcia nasza reprezentacja pod wodzą pani trener Anny Skwarek uległa ekipie Niemiec dopiero po Golden Golu 9-10. Ostatecznie nasza drużyna zajęła V miejsce.

Faworyci do złota Holendrzy bez większych problemów pokonali wszystkich rywali. Srebrny medal wywalczyli Portugalczycy, a brązowy Niemcy. Słowacja na 4 miejscu.

W sobotę, na boiskach otwartych rozegrano turniej w korfballu K4. Tutaj też rywalizacja obyła się bez niespodzianek. Złoto wywalczyli Holendrzy, srebro Portugalia i brąz dla Niemiec.

Równolegle z głównym turniejem K4 odbyły się rozgrywki “Rising Stars”. I tu doszło do sporej niespodzianki, ponieważ na II stopniu podium znalazł się zespół z Polski, w którego składzie grało 2 zawodników z lokalnego klubu “KS SOKÓŁ SEROCK” – bracia Jan i Antoni Macuk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju,

Sędzia główny zawodów: Maciej Goławski,

sędziowie: Piotr Osiński i Bartosz Jaszczuk

OFICJALNE WYNIKI:

kategoria K4 RISING STARS

2. Polska 🇵🇱

3. Portugalia 🇵🇹

4. Niemcy 🇩🇪

5. Słowacja 🇸🇰

🔹Kategoria korfball 4 A-TEAMS:

2. Portugalia 🇵🇹

3. Niemcy 🇩🇪