Wakacje z korfballem – KORTOWO 2024

obóz sportowy, dzieci, korfball, wakacje, Kortowo

W Kortowie, jak co roku dzieci i młodzież z całej Polski wzięła udział w 11-dniowym obozie korfballowym.

W dniach 2-12.08.2024 r. 120 zawodników z klubów UKS Cirkus Konstancin, UKS Wesoła Szkoła, UKS Korfball Nowa Iwiczna, Defenders Korfball Wrocław, UKS Ukiel Olsztyn, Bełdów i Krotoszyn trenowało i rywalizowało na obiektach sportowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Nasze dzieciaki spisały się na medal. W trakcie obozu, jak co roku rozegrany został turniej VI Ukiel Beach Korfball Cup we wszystkich kategoriach wiekowych. Główny organizator zawodów Pan Karol Majchrzak z klubu UKS Ukiel Olsztyn dla wszystkich uczestników przygotował pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach puchary.

Równolegle z obozem korballowym dla najmłodszych odbywały się obozy kondycyjne kadry seniorów i juniorów. Obecność kadrowiczów i możliwość obserwowania ich treningów motywowała naszych początkujących korfballistów do codziennego wysiłku.

W Kortowie, oprócz udziału w zajęciach sportowych dzieci mogły również korzystać z plaży nad Jeziorem Kortowskim oraz sprzętu pływającego.

Na zakończenie tak intensywnego 11-dniowego wypoczynku, każdy uczestnik otrzymał od PZKorf pamiątkowy medal.

Żegnamy wszystkich i zapraszamy w przyszłym roku!

wakacje obóz korfball Kortowo wakacje obóz korfball Kortowo Nowa Iwiczna Korfball wakacje Kortowo