Polska ze srebrnym medalem Pucharu Świata w Korfballu Plażowym IKF (Europa) 2024

Fot. Marco Spelten

Belgijska miejscowość Tamse w dniach 24-25.08. była areną zmagań 17 drużyn z 5 kontynentów w ramach Pucharu Świata w korfballu plażowym. Zawody były jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do The World Games 2025 w Chengdu w Chinach, gdzie korfball plażowy będzie miał swój debiut.

Polska reprezentacja fazę grupową zakończyła na II miejscu. Wygrywamy spotkania z Walią (8:3) i Anglią (12:6). Trzeci mecz grupowy przegrywamy z wicemistrzami świata Tajwanem (6:9). Drugiego dnia, o wejście do półfinału walczymy z Hong Kongiem, niespodziewanym zwycięzcą grupy D. Mecz skończył się naszym wysokim zwycięstwem 11:4. Aby zagrać w finale trzeba było jeszcze pokonać Belgów, gospodarzy turnieju. Spotkanie, po zaciętej rywalizacji kończy się remisem 11:11. Na szczęście w dogrywce to my, jako pierwsi zdobywamy pkt z rzutu karnego i wygrywam cały mecz 12:11, ku rozpaczy belgijskich kibiców.

Meldujemy się w finale, gdzie czeka na nas kolejny mocny przeciwnik. Tym razem jest to drużyna z Niderlandów. Końcowy wynik meczu o złoty medal to 16:7 dla Mistrzów Świata. Polska kończy turniej na wysokim II miejscu i dolicza do światowego rankingu kolejne, cenne punkty.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

1.Niderlandy